Čo robiť, aby vám letné opálenie vydržalo čo najdlhšie?

Väčšina ľudí víta leto s nádejou, že sa tento rok opäť pochvália krásnym opáleným telom. Čo je potrebné urobiť, aby letné opálenie vydržalo čo najdlhšie?


Väčšina ľudí víta leto s nádejou, že sa tento rok opäť pochvália krásnym opáleným telom. Navštevujeme kúpaliská, opaľujeme sa dlhé hodiny počas dovolenky a dúfame, že nám bronzové sfarbenie kože vydrží čo najdlhšie. Realita je však často iná a naše telo sa vzdá opálenia často skôr, než by sme si to priali. Čo je potrebné urobiť, aby letné opálenie vydržalo čo najdlhšie?

Prečo opálenie vôbec mizne?

Nie je žiadnym tabu, že opálená pokožka nám dodáva sebavedomie. Okrem toho zakryje mnohé nedokonalosti, pleť zjednotí do bronzového tónu a my sa cítime o niečo atraktívnejšie ako inokedy. Ak však pravidelne nenavštevujete solárium a opaľovaniu sa oddávate len v letných mesiacoch, po krátkom čase sa z našej pokožky bronz vytratí. Dôvodom je prirodzená regenerácia kože – vrchná, opálená vrstva sa  olupuje a postupne ju nahrádza mladšia vrstva, ktorá si opálenie nezanechá.

Ak ste však už s opálením spokojní a nehodláte sa ho len tak vzdať, máme pre vás zopár tipov, ako si ho udržať čo najdlhšie:

Dodajte telu potrebné vitamíny

Pri opálení a najmä po ňom pomáha betakarotén a vitamín A. Účinne totiž proti voľným radikálom, ktoré vznikajú vplyvom UV žiarenia. Okrem iného dodávajú živiny zubom aj vlasom, zlepšujú zrak a chránia telo pred infekciami. Môžete ich konzumovať nielen v ovocí a zelenine, ale pri väčšom nedostatku aj vo forme tabliet.

Používajte krémy po opaľovaní a hydratujte

Krémy po opaľovaní majú zväčša výživný a ošetrujúci efekt, takže pomáhajú pokožke zafixovať opálenie o niečo dlhšie. Nezabudnite sa natierať pravidelne, ráno i večer, aby bola vaša pokožka hydratovaná. Vysušená stratí opálenie omnoho skôr. Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa saunám a horúcej vode – i tá z pokožky odčerpáva potrebnú hydratáciu, a to nielen zvonka, ale i zvnútra. Vhodné sú tiež hydratačné sprchové gély či telové mlieka.

Slnečným lúčom sa vystavujte postupne

Ležať štyri hodiny nehybne na slnku vám k dokonalému opáleniu príliš nepomôže, práve naopak, privodíte si len spálenie pokožky. Tajomstvo dokonalého opálenia tkvie v postupnom vystavovaní sa slnka, najlepšie v kratších intervaloch. Vyhnete sa tak navyše aj možnej alergii na slnko. 

Starajte sa pravidelne o svoje telo

Opálenie síce je krátkodobá záležitosť, no vytrvanie bronzového nádychu záleží aj od pravidelnej starostlivosti o pokožku. Minimálne pred dovolenkou alebo pred samotným opaľovaním venujte svojej pokožke peeling – zbavíte ju tak odumretých buniek. Pokožka bude vyzerať zdravšie a vďaka jej vitalite vám opálenie vydrží o čosi dlhšie.

Upravte si jedálniček

Do svojej stravy by ste mali v čase leta zakomponovať najmä vitamín E, vďaka ktorému opálenie zotrvá na vašej koži dlhšie. Odporúčame konzumovať oriešky, zelenú listovú zeleninu, ryby, vajíčka alebo obilniny. Tento vitamín je tiež zodpovedný za zdravo vyzerajúcu pleť, takže budete vyzerať sviežo a sexi.

Ďalšie tipy

  • Nezabúdajte, čím viac sa spálite, tým kratšie vám opálenie vydrží – koža sa začne šúpať a odumretú pokožku nahradí nová.
  • Počas poludňajších hodín, teda v čase najsilnejšieho slnka, sa zdržiavajte v tieni a tento čas využite na relax.
  • Vyhýbajte sa chlórovej vode. Tá pokožku vysušuje a môžu sa na nej tvoriť šupiny. Po každom kúpení v bazéne sa preto dôkladne osprchujte.
  • Pre trvácnejší efekt môžete použiť aj samoopaľovacie krémy.
  • Sprchujte sa vlažnou vodou – tá horúca totiž pokožku opäť vysušuje a opálenie zmizne tak zmizne skôr. Zabudnite tiež na drhnutie v sprche. Pokožku iba zbytočne podráždite a vaša bronzová pokožka sa začne nepekne šúpať.

 


 

logo_4f.jpg
logo_reserved.jpg
logo_mobilonline.jpg
logo_home-credit.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_billa.jpg
logo_talianka.jpg
logo_medicine.jpg
logo_tussi.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_omega.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_pepco.jpg
logo_ccc.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_anipet.jpg
logo_subway.jpg
logo_ok-moda.jpg
logo_martinus.jpg
logo_gallery.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_robel.jpg
logo_bata.jpg