Hviezdne Chelsea čižmy – štýlová ikona s legendárnym dizajnom

Dátum pridania: 25. 09. 2019

Nosila ich kráľovná Viktória, podľahli im aj Rolling stones či Beatles. Reč je o čižmách Chelsea. Po prvý raz uzreli svetlo sveta už v roku 1851 – vo Viktoriánskej dobe – a  odvtedy sa s menšími prestávkami držia na topánkovom výslní.

Ich vzniku predchádzala žiadosť kráľovnej Viktórie, ktorá bola vášnivou jazdkyňou, aby jej vyrobili topánky bez šnúrok, pretože tie sa jej neustále zasekávali v strmeňoch. A tak vznikli historicky prvé členkové čižmičky s dvoma elastickými aplikáciami po bokoch, ktoré umožňovali ich ľahké obúvanie a vyzúvanie. Kráľovná Viktória sa do nich okamžite zamilovala.

Z jesennej kolekcie Gino Rosii / CCC

Spočiatku sa tieto topánky používali len pri jazdení na koni a hovorilo sa im Paddock čižmy. Názov Chelsea, pod akým ich poznáme dnes, sa prvý raz objavil až v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy si získali všeobecnú popularitu vo Veľkej Británii. V tom čase im na žiadosť Johna Lennona a Paula McCartneyho prirobili podpätky a podobne ako z Beatles a z Rolling Stones, aj z týchto štýlových topánok sa veľmi rýchlo stali slávne hviezdy. Chvíľu sa im dokonca hovorilo aj Beatles čižmy.

Dizajn Chelsea sa stal v priebehu dvoch storočí legendárnym hlavne pre svoje jednoduché línie, praktickosť a dizajn, ktorý sa vynikajúco hodí takmer ku všetkému. Formálne či neformálne oblečenie, nohavice, sukne aj šaty. Jednoducho značka topánok ako stvorená pre kráľovné, ktorú teraz nájdete aj v predajniach CCC.

Z jesennej kolekcie Lasocki / CCC

 

Zdroj článku: Predajňa CCC

 

 


 

logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_pepco.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_adam.jpg
logo_subway.jpg
logo_billa.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_datart.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_favab.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_steffel.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_home-credit.jpg
logo_grand-optical.jpg
logo_samdex.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_martinus.jpg
logo_omega.jpg
logo_ccc.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_bepon.jpg
logo_medicine.jpg