Pestrá jeseň v Centre: Na týchto podujatiach by ste nemali chýbať!

Dátum pridania: 29. 09. 2018

Do záveru roka zostávajú posledné tri mesiace, preto sme sa ich rozhodli využiť naplno a pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých podujatí v Centro Nitra. Na svoje si príde naozaj každý. Kde by ste rozhodne nemali chýbať?

 

OKTÓBER

Výstava obrazov Pokoj v duši

Počas celého októbra si budete môcť prezrieť v priestoroch Centro Nitra inšpiratívnu výstavu maliarky Emy Mazik. Jej intuitívnu tvorbu možno zaradiť do experimentálnej tvorby, v ktorej je prítomný vplyv východnej filozofie. Diela majú svoju špecifickú atmosféru a vlastnú náladu, ktorú do nich autorka vkladá. Sú ženské a tajomné, práve také záhadné, ako sú ženy a ich psychika. Ema Mazik vystavovala svoje diela nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí – v Taliansku, v Belgicku, v Slovinsku, v Rakúsku, na Ukrajine a tiež v Českej republike. Nezabudnite sa teda popri nákupoch v Centro Nitra pristaviť pri pútavej výstave a okúste čaro umenia maliarky Emy Mazik.

 

 

Október na zjedenie – 20. a 27. október

V rámci Októbra na zjedenie sa uskutočnia dve podujatia, ktoré potešia vaše zmysly. V sobotu 20. októbra budú prebiehať v Centro Nitra Jablkové hody, a to v spolupráci so Strednou odbornou školou potravinárskou v Nitre.  Pre všetkých bude pripravená ochutnávka jablkových dobrôt spolu s receptami na ich prípravu. Spestrením popoludnia bude ukážka práce profesionálneho carvera, ktorý z jabĺčok vytvorí rôzne kreácie. Nebude chýbať ani jabĺčková tvorivá dielňa pre najmenších.

Počas jesenného obdobia sú mimoriadne obľúbené tekvice a rôzne pokrmy pripravované práve z nich - ďalšiu inšpiráciu budete môcť načerpať 27. októbra na podujatí Tekvicové hody, ktoré pripravujeme v spolupráci so Strednou odbornou školou gastronómie a cestovného ruchu v Nitre. Milovníci tejto zeleniny určite ocenia ochutnávku tekvicových dobrôt spolu s receptami na ich prípravu. Ochutnať budete môcť aj miešané nealko nápoje s príchuťou tekvice a kávové nealko nápoje s obsahom tekvice (pre dospelých). Pre deti je pripravená tekvicová tvorivá dielňa, maľovanie na tvár, balónikové zvieratká a rôzne zábavné stanovištia s vílou jesene, ktorá preverí zručnosť malých aj veľkých.

 

 

NOVEMBER

Výstava obrazov

Aj počas novembra sa môžete tešiť na výstavu obrazov, tentokrát v spolupráci s Krajským osvetovým strediskom v Nitre. Autorom fotografií je p. Čepček – bližšie informácie o výstave prinesieme čoskoro.

 

Športová olympiáda – 10. november

Centro Nitra podporuje nielen rôzne športy v Nitre, ale dbá aj na športové vyžitie najmenších. V novembri nás čaká Športová olympiáda, pripravená v spolupráci s HK Nitra a so športovými nájomcami v Centro Nitra. Ako už názov napovedá, pre deti bude pripravených niekoľko športových stanovíšť – za ich úspešné absolvovanie získajú deti pečiatku a na konci budú odmenené čokoládovou medailou. Športovými mentormi budú hokejisti HK Nitra - deti sa tak môžu stretnúť so svojimi hokejovými vzormi a inšpirovať sa ich výkonmi - spoločne sa totiž zabavia na jednotlivých stanovštiach. Všetky deti, ktoré sa zúčastnia Športovej olympiády budú zaradené do záverečného žrebovania o skvelé športové ceny. 

 

 

DECEMBER

December sa ponesie vo vianočnom duchu. Podobne ako každý rok, ani tento nebude chýbať vianočná výzdoba či výhodné nákupy darčekov. Pripravujeme aj špeciálnu vianočnú nákupnú súťaž, v ktorej budete môcť za svoje decembrové nákupy získať hodnotné ceny.

Minuloročná vianočná výzdoba v Centre

 

Aj tento rok budete môcť podporiť lokálnych výrobcov vo vianočnom mestečku a tiež dať si svoje vianočné darčeky profesionálne zabaliť v našej Baliacej službe. Mysleli sme aj na najmenších, preto nevynecháme ani špeciálne vianočné tvorivé dielne pre deti. Začiatkom decembra budeme spoločne s deťmi hľadať mikulášske prekvapenie a pred Vianocami urobíme spoločne aj dobrú vec – v spolupráci s OZ Podaj mi ruku a OZ Mapenzi bude prebiehať zbierka hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín a pre deti z detských domovov. Môžete tak do Centra priniesť svoje nepotrebné hračky a darovať ich na dobrú vec iným deťom, ktoré tým potešia. Na oplátku získate malý darček od spolupracujúcich občianskych Združení.

 

Podrobnejšie informácie k jednotlivým podujatiam budeme priebežne zverejňovať na našom blogu. Sledujte nás!

 

 

 


 

logo_iron-horse.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_kika.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_home-credit.jpg
logo_brloh.jpg
logo_pepco.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_samdex.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_robel.jpg
logo_martinus.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_sevt.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_anipet.jpg
logo_datart.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_gallery.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_triola.jpg
logo_adam.jpg