Cítite sa bez energie? Tieto tipy vám zaručene pomôžu!

Ako opäť získať stratenú energiu a naladiť sa na horúce letné dni? Poradíme vám!

 


Prvá tretina leta je už za nami, no počasie tomu nenasvedčuje. Kým v apríli a v máji nás trápili vysoké horúčavy, posledné dni sú sprevádzané sychravým a chladným počasím, neobvyklým na toto ročné obdobie. S upršaným počasím však ide ruka v ruke aj pokles nálady a únava. Ako opäť získať stratenú energiu a naladiť sa na horúce letné dni? Poradíme vám!

 

Základom sú raňajky

Mnohí ich vynechávajú kvôli časovej tiesni alebo nechuti na jedlo skoro ráno. Raňajky sú však považované za základ dňa a od ich zloženia sa často odvíja naša celková psychická i fyzická pohoda. Ak ich vynecháme, oberáme sa o veľké množstvo energie a počas dňa sa cítime vyčerpaní a sklesnutí. Raňajky by preto mali byť zdravé a mali by obsahovať najmä vlákninu, sacharidy či bielkoviny. To vás rozhodne postaví na nohy a dobije baterky na celý deň!

 

Dôležitý je pitný režim

Čo sa stane s rastlinou, ak ju niekoľko dní či týždňov nepolejete? Vyschne. Rovnako je to aj s ľudským organizmom – po celý deň by sme mali myslieť na pravidelný prísun tekutín, najlepšie čistej vody. Tá náš organizmus zvnútra hydratuje a vy sa cítite omnoho sviežejšie. Môžete ju pokojne ochutiť citrónovou šťavou alebo ju striedať s bylinkovým čajom. Razom sa budete cítiť omnoho lepšie!

 

Vyhýbajte sa stresu

Hoci je to v dnešnej dobe ťažké, nemali by sme sa priveľmi zaťažovať stresovými situáciami, ktoré majú nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Ak je to čo i len trochu možné, prestaňte myslieť na to zlé a svoju myseľ obráťte na pozitívne veci, ktoré vám v živote robia radosť. Môže to byť čokoľvek – rodina, priatelia, hobby alebo vaše životné ciele, za ktorými sa ženiete s odhodlaním dosiahnuť ich. Obráťte sa životu tvárou v tvár a užívajte si každú minútu!

 

Hýbte sa!

Nedostatok pohybu je často spojený s poklesom energie a celkovej kondície tela. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí majú pravidelný pohyb, žijú šťastnejšie. Ide o najlepší spôsob, ako bojovať proti únave. Pri cvičení sa totiž uvoľňujú endorfíny a pocity šťastia, ktoré vás nabijú energiou a výrazne vám zlepšia náladu. Najlepšia investícia svojho voľného času je preto rozhodne do cvičenia. 

 

Doprajte si dostatok spánku

Dostatkom spánku sa však nemyslí 15 hodín strávených v posteli. Ak ale svojmu telu vezmete čas potrebný na regeneráciu, niet divu, že nedokáže správne fungovať. Doprajte si 7-9 hodín kvalitného spánku – ideálne je, ak dodržíte pravidelnosť a pôjdete spať v približne rovnakom čase. Telo si na to postupom času zvykne a jeho režim sa ustáli. Môžete si byť istí, že ráno vstanete svieži a plní energie.

 

Potrebujete dodať energiu tu a teraz? Vyrazte nakupovať!

Jednou z najobľúbenejších aktivít všetkých žien je rozhodne nakupovanie. No a ako si dodať energiu? Predsa potešením v podobe nového módneho kúsku do vášho šatníka. Ak ho navyše kúpite za výhodnejšiu cenu ako inokedy, vaša radosť bude o to väčšia. Navštívte Centro Nitra a vyberte sa na potulky po predajniach – v mnohých totiž už v týchto dňoch prebiehajú letné výpredaje, v ktorých si môžete uloviť naozaj krásne kúsky za super ceny.

 

 

Želáme veľa dní nabitých energiou – bez ohľadu na počasie!

 

 


 

logo_denim-style-house.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_exisport.jpg
logo_anipet.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_triola.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_brloh.jpg
logo_samdex.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_billa.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_kika.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_jysk.jpg
logo_reserved.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg