Radi by ste si zútulnili bývanie? Poznáme najnovšie bytové trendy!

Dátum pridania: 19. 09. 2018

Domov, to nie je len miesto, kde bývate. Je to pocit, ktorý prežívate, keď vojdete do svojho bytu či domu a cítite, že nikde inde by ste neboli radšej. O to silnejší je tento pocit, ak si svoj domov postupne budujete. Farba stien, nábytok, podlahy, doplnky, to všetko tvorí jeden celok, ktorý vystihuje vás a vašu rodinu. A hoci je bytový dizajn veľmi nadčasový, predsa len poznáme trendy pre rok tento i budúci rok.

 

Industriálny štýl

Jedným zo štýlov, ktoré aktuálne kraľujú bytovému dizajnu, je industriálny štýl. Vyznačuje sa materiálmi ako tehla, kov alebo betón, doplnenými o drevo, textílie či kožušiny. Je založený na kontraste chladných materiálov a doplnkov, ktoré priestor zútulnia. Typická je preň jednoduchosť a čisté línie. V tomto štýle je obľúbená i recyklácia – oprášte, zrenovujte, jednoducho vdýchnite veciam nový život.    

 

Minimalizmus

Máte pocit, že máte doma veľa zbytočných vecí? Zbavte sa ich a stavte na minimalizmus! Ten sa totiž snaží odbremeniť interiér a zamerať sa len na to, čo skutočne potrebujeme. Vyniká jednoduchými tvarmi a materiálmi. Podobne ako industriálny štýl, kombinuje chladné a teplé materiály, čím vytvára nezameniteľný vzhľad interiéru.

 

Handmade bytové doplnky

Trend handmade výrobkov sa naplno prejavil aj v bytovom dizajne. Zabudnite na gýčové sošky alebo pozlátené doplnky, práve naopak – stavte na jednoduchosť a jedinečnosť. Máte doma starú komodu? Vyhraďte si nejaký čas na jej renováciu – opravte ju, namaľujte, vylepšite. Môžete si byť istí, že vlastnoručne zrenovovaný kúsok bude mať svoje nezastupiteľné miesto v interiéri. Prehľadajte pivnicu, povalu, dom starých rodičov. Určite tam nájdete kúsky, ktoré stojí za to oprášiť.

 

Karmínová farba hitom roka!

Bránite sa sýtym farbám na stenách, pretože máte pocit, že pôsobia rušivo? Aj napriek takémuto pocitu mnohých ľudí sa stala karmínová červená absolútnym trendom pre tento rok. Miesto toho, aby vytvárala akési vnútorné napätie, totiž umocňuje pocit domova a zútulňuje celý priestor. Ideálnu kombináciu tvorí s bielou farbou, ktorá ju zjemní a zároveň odľahčí priestor. Najvhodnejšie je použiť ju na steny do svetlých priestorov – vtedy dostane tú správnu dynamiku.

 

Púdrová ružová

Ak si netrúfate na výraznú červenú stenu, stavte na jemnejšiu púdrovú ružovú – aj tá je totiž považovaná za jednu z hlavných farieb tohtoročných dizajnérskych trendov. Najčastejšou je jej kombinácia s bielym alebo sivým nábytkom. Aj s jednotlivými odtieňmi však narábajte opatrne – na steny zvoľte jemné tóny, ktoré podčiarknu línie celého priestoru. Ak sa vám púdrová ružová nepozdáva na stenách, zvoľte túto farbu len v doplnkoch. Interiér bude pôsobiť rovnako útulne a romanticky.

Škandinávska filozofia rovnováhy

Bytovému dizajnu aktuálne kraľuje aj štýl lagom. Obsahuje prvky minimalizmu, a preto uprednostňuje v interiéri len to, čo skutočne potrebujete. Vyznačuje sa voľným priestorom, ktorý aj napriek tomu pôsobí harmonicky a útulne. Ide o severský štýl – ich príbytky sú späté s prírodou, pôsobia striedmo a kladú dôraz na funkčný dizajn. V interiérovom štýle lagom sa snúbi kvalita, skromnosť a ekológia.

 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl, dôležité je, aby ste sa vo svojom príbytku cítili skutočne ako doma. Ak túžite čo i len po menšej zmene, zájdite do predajní PEPCO, JYSK a KIKA a vyberte si z bohatého sortimentu bytových doplnkov za výhodné ceny.

 


 

logo_michell-fashion.jpg
logo_4f.jpg
logo_medicine.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_panda.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_lekaren-benu.jpg
logo_tussi.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_pepco.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_bata.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_adam.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_bepon.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_steffel.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_planeta-food.jpg
logo_samdex.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg