Radi by ste si zútulnili bývanie? Poznáme najnovšie bytové trendy!

Hoci je bytový dizajn veľmi nadčasový, predsa len poznáme trendy pre rok tento i budúci rok.


Domov, to nie je len miesto, kde bývate. Je to pocit, ktorý prežívate, keď vojdete do svojho bytu či domu a cítite, že nikde inde by ste neboli radšej. O to silnejší je tento pocit, ak si svoj domov postupne budujete. Farba stien, nábytok, podlahy, doplnky, to všetko tvorí jeden celok, ktorý vystihuje vás a vašu rodinu. A hoci je bytový dizajn veľmi nadčasový, predsa len poznáme trendy pre rok tento i budúci rok.

 

Industriálny štýl

Jedným zo štýlov, ktoré aktuálne kraľujú bytovému dizajnu, je industriálny štýl. Vyznačuje sa materiálmi ako tehla, kov alebo betón, doplnenými o drevo, textílie či kožušiny. Je založený na kontraste chladných materiálov a doplnkov, ktoré priestor zútulnia. Typická je preň jednoduchosť a čisté línie. V tomto štýle je obľúbená i recyklácia – oprášte, zrenovujte, jednoducho vdýchnite veciam nový život.    

 

Minimalizmus

Máte pocit, že máte doma veľa zbytočných vecí? Zbavte sa ich a stavte na minimalizmus! Ten sa totiž snaží odbremeniť interiér a zamerať sa len na to, čo skutočne potrebujeme. Vyniká jednoduchými tvarmi a materiálmi. Podobne ako industriálny štýl, kombinuje chladné a teplé materiály, čím vytvára nezameniteľný vzhľad interiéru.

 

Handmade bytové doplnky

Trend handmade výrobkov sa naplno prejavil aj v bytovom dizajne. Zabudnite na gýčové sošky alebo pozlátené doplnky, práve naopak – stavte na jednoduchosť a jedinečnosť. Máte doma starú komodu? Vyhraďte si nejaký čas na jej renováciu – opravte ju, namaľujte, vylepšite. Môžete si byť istí, že vlastnoručne zrenovovaný kúsok bude mať svoje nezastupiteľné miesto v interiéri. Prehľadajte pivnicu, povalu, dom starých rodičov. Určite tam nájdete kúsky, ktoré stojí za to oprášiť.

 

Karmínová farba hitom roka!

Bránite sa sýtym farbám na stenách, pretože máte pocit, že pôsobia rušivo? Aj napriek takémuto pocitu mnohých ľudí sa stala karmínová červená absolútnym trendom pre tento rok. Miesto toho, aby vytvárala akési vnútorné napätie, totiž umocňuje pocit domova a zútulňuje celý priestor. Ideálnu kombináciu tvorí s bielou farbou, ktorá ju zjemní a zároveň odľahčí priestor. Najvhodnejšie je použiť ju na steny do svetlých priestorov – vtedy dostane tú správnu dynamiku.

 

Púdrová ružová

Ak si netrúfate na výraznú červenú stenu, stavte na jemnejšiu púdrovú ružovú – aj tá je totiž považovaná za jednu z hlavných farieb tohtoročných dizajnérskych trendov. Najčastejšou je jej kombinácia s bielym alebo sivým nábytkom. Aj s jednotlivými odtieňmi však narábajte opatrne – na steny zvoľte jemné tóny, ktoré podčiarknu línie celého priestoru. Ak sa vám púdrová ružová nepozdáva na stenách, zvoľte túto farbu len v doplnkoch. Interiér bude pôsobiť rovnako útulne a romanticky.

Škandinávska filozofia rovnováhy

Bytovému dizajnu aktuálne kraľuje aj štýl lagom. Obsahuje prvky minimalizmu, a preto uprednostňuje v interiéri len to, čo skutočne potrebujete. Vyznačuje sa voľným priestorom, ktorý aj napriek tomu pôsobí harmonicky a útulne. Ide o severský štýl – ich príbytky sú späté s prírodou, pôsobia striedmo a kladú dôraz na funkčný dizajn. V interiérovom štýle lagom sa snúbi kvalita, skromnosť a ekológia.

 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl, dôležité je, aby ste sa vo svojom príbytku cítili skutočne ako doma. Ak túžite čo i len po menšej zmene, zájdite do predajní PEPCO, JYSK a KIKA a vyberte si z bohatého sortimentu bytových doplnkov za výhodné ceny.

 


 

logo_orion.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_martinus.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_orange.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_jysk.jpg
logo_pepco.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_talianka.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_brloh.jpg
logo_soaphoria.jpg
logo_cetelem.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_panda.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_exisport.jpg