V Centro Nitra sa bude pomáhať – vytvorte s nami štedré Vianoce pre všetkých!

Dátum pridania: 14. 12. 2018

Vianoce v Centro Nitra sú každý rok viac ako len vianočná výzdoba v priestoroch nákupného centra. Záleží nám na tom, aby u nás ľudia nielen nakupovali, ale aj zmysluplne trávili svoj voľný čas. Aj preto rok čo rok pripravujeme v predvianočnom období niekoľko atraktívnych podujatí či tvorivých dielní pre celé rodiny. Tentokrát sme sa však rozhodli pre niečo výnimočné – pre charitatívnu zbierku pre deti.

 

Prečo práve charitatívna zbierka?

„Každý rok sa snažíme priniesť našim zákazníkom niečo nové, niečo atraktívne, čo ich zaujme a obohatí ich bežné dni. Popri tom všetkom ale akosi zabúdame, že nie každý môže prežívať tie každodenné radosti, ktoré si často už ani neuvedomujeme. Aj preto sa stalo naším prianím, aby boli Vianoce tento rok naozaj štedré pre všetkých – aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť. Spojili sme sa so skvelými ľuďmi, ktorým osudy druhých nie sú ľahostajné a spoločne sme myšlienku charitatívnej zbierky pre deti premenili na skutočnosť,“ uvádza marketingová koordinátorka Centro Nitra Zuzana Čierna.

Zbierka s názvom Daruj hračku je výbornou príležitosťou, ako pomôcť – ak máte doma niekoľko nepotrebných hračiek či kníh, môžete ich priniesť do Centro Nitra a darovať ich deťom zo sociálne slabších rodín či z detských domov, ktorým určite vyčaria úsmev na tvári. Spomínate si, akú ste mali radosť, ak ste si pod vianočným stromčekom našli knihu či vytúženú hračku? Hoci nepôjde o novú hračku, radosť v srdciach týchto detí bude rovnaká, ak nie väčšia. Pomôžte spolu s nami k prežitiu krajších Vianoc!

Kto pomáha spolu s nami?

Charitatívnu zbierku Daruj hračku organizujeme v spolupráci s OZ Podaj mi ruku a OZ Inšpirujme svet. Kto sú a čo robia pre našu spoločnosť?

OZ Podaj mi ruku – ide o občianske združenie z Nitry, ktoré pomáha ľuďom, nachádzajúcim sa v hmotnej či inej núdzi, a to bez ohľadu na dôvod tejto situácie. Zameriava sa na finančnú a materiálnu pomoc pre rodiny v sociálnej núdzi i na potravinovú pomoc rodinám v hmotnej núdzi. Týmto rodinám pomáha rôznymi aktivitami v sociálnej a výchovno-vzdelávacej oblasti a tiež spoluprácami s odborníkmi z oblasti psychológie, psychiatrie a pedagogiky. Niekoľko rokov sa členovia združenia pravidelne zúčastňujú rôznych kultúrnych podujatí, búrz, benefičných akcií, aby získali potrebné prostriedky na pomoc rodinám v núdzi.

OZ Inšpirujme svet – ide o občianske združenie zo Šurian, ktoré sa svojou činnosťou snaží zlepšovať základné životné podmienky detí, mládeže a mladých rodín. Dlhodobo sa snaží o športový a kultúrny rozvoj detí, a to u zdravých detí i detí so zdravotným postihnutím. Svojimi aktivitami sa snažia ľudí spájať a inšpirovať.

 

Prečo by ste sa mali stať súčasťou zbierky Daruj hračku?

1. Nepotrebné veci v domácnosti venujete na dobrú vec

Máte už veľké deti, no zostalo vám po nich ešte pár hračiek? Alebo majú vaše deti hračky, s ktorými sa už nehrajú a je vám ľúto ich vyhodiť? Ak ste na tieto otázky odpovedali ÁNO, rozhodne by ste na charitatívnej zbierke pre deti nemali chýbať.

2. Pomôžete deťom ku krajším Vianociam

Vianoce nie sú len o materiálnych darčekoch, ale aj o spolupatričnosti a pomoci tým, ktorí ju potrebujú. Nie každý má to šťastie mať milujúcu rodinu a finančné prostriedky na to, aby strávil Vianoce s hojnou štedrovečernou večerou a s množstvom darčekov pod vianočným stromčekom. Deťom v ťažkých životných situáciách vyčarí úsmev na tvári aj takmer obyčajná vec akou je hračka alebo kniha. No a v neposlednom rade pocit, že sú tu ľudia, ktorí im radi pomôžu a dajú najavo, že vo svojom životnom boji nie sú sami.

3. Vštepíte svojim deťom, že pomáhať druhým je potrebné

Rodičia sú pre deti vzor – napodobňujú ich správanie a osvojujú si ich životné hodnoty. Ukážte svojim deťom, že pomáhať je potrebné, a to nielen pred Vianocami. Vysvetlite im, sú na svete deti, ktorým milujúca rodina chýba, no aj napriek tomu môžu byť počas Vianoc šťastné. Nechajte deti vybrať hračku, ktorú potom spoločne v rámci zbierky darujete. Budú mať z toho ešte krajší pocit.

 

 

Pridáte sa s deťmi k nám? Odmeníme vás milou pozornosťou!

Ako poďakovanie získajú všetky deti, ktoré sa rozhodli darovať svoje hračky, milé darčeky od spolupracujúcich občianskych združení. Zároveň bude pre ne pripravená aj tvorivá dielňa na výrobu ozdôb - vianočných stromčekov.

 

Čo ak práve v sobotu nemôžete?

Ak máte chuť pomáhať, no práve v sobotu vám to nevyhovuje, nič nie je stratené. Kedykoľvek sa môžete obrátiť na obe občianske združenia s pomocou, ktoré ju určite ocenia a s radosťou privítajú. Kontaktovať ich môžete prostredníctvom Facebooku – OZ Podaj mi ruku – Nitra a OZ Inšpirujme svet alebo ich navštíviť osobne.

 

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom!

 

 

 


 

logo_adam.jpg
logo_ccc.jpg
logo_4f.jpg
logo_favab.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_gallery.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_klenoty-trend.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_martinus.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_jysk.jpg
logo_orion.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_orange.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_ok-moda.jpg
logo_robel.jpg