Koniec školského roka sa blíži. Ako odmeniť vašich školákov za dobré vysvedčenie?

Aj vy premýšľate, ako odmeniť vašich školákov za dobré vysvedčenie a odštartovať s nimi leto plné oddychu? Máme pre vás pripravených pár tipov.


Deti už zrejme len odrátavajú posledné dni v školských laviciach. Už tento piatok si oficiálne preberú svoje hodnotenia za uplynulý školský rok v podobe vysvedčenia. Posledným piatkovým zvonením im tak začínajú dva mesiace letných prázdnin. Aj vy premýšľate, ako pri tejto príležitosti odmeniť vašich školákov za dobré vysvedčenie a odštartovať s nimi leto plné oddychu? Máme pre vás pripravených pár tipov.

 

Potešte ich novým letným kúskom do šatníka

Má vaša slečna vysnívanú sukničku, ktorú by si chcela pridať do svojho šatníka? Alebo váš malý námorník túži po nových šortkách na leto? Teraz je tá správna chvíľa, kedy môžete vaše deti potešiť novým kúskom do šatníka za odmenu. Pre rodičov to môže byť praktické riešenie – nielenže budú mať vaše deti radosť, že boli za dobré výsledky v škole odmenení, ale budú mať aj dostatok letného oblečenia. Vám tak odpadnú starosti s povinnými nákupmi napríklad pred dovolenkou. Zájdite do predajní PEPCO, Reserved alebo United Colors of Benneton Kids a vyberte vašim malým šibalom vzdušné oblečenie, v ktorom sa budú počas leta cítiť príjemne.

 

Hračka ako prázdninový spoločník

Čo môže byť lepším darčekom k vysvedčeniu ako výjazd do hračkárstva? Zamierte zo školy do predajne Alltoys, kde si vaša ratolesť zaručene vyberie svoju „vysvedčkovú odmenu“. Môžete napríklad určiť dieťaťu konkrétnu hodnotu, do akej sumy si môže vybrať svoj koncoročný darček, a výber už nechajte na neho. Môže to byť niečo edukatívne, niečo, pri čom sa zabaví celá rodina, ale aj niečo, s čím sa dieťa počas bežných dní zahrá a spríjemní si tak prázdninové dni. Z bohatej ponuky hračkárstva v Centro Nitra si zaručene vyberie každé dieťa!

 

Sladká odmena

Chcete vášho školáka odmeniť za vysvedčenie niečím malým? Zájdite spoločne na sladkú dobrotu do kaviarne Siestička alebo Coffeeshop Company. Obe kaviarne majú k dispozícii aj detský kútik, kde sa môžu vaše staršie i mladšie deti dosýta zabaviť. Pri chutnom koláčiku navyše strávite spoločné chvíle, kedy sa môžete porozprávať napríklad o plánoch na prázdniny. Dobrú chuť!

 

Odmeňte sa spoločne tvorivými pomôckami

Ešte neviete, ako sa budete spoločne zabávať počas prázdnin? Vymyslite si plán kreatívnych aktivít a vhupnite do dvojmesačných prázdnin ako vedcovia, maliari či botanici. Zájdite do papierníctva ŠEVT a nakúpte si rôzne kreatívne pomôcky, pomocou ktorých budete ručne vyrábať zaujímavé výtvory. Čo tak namaľovať obraz? Alebo si v prírode nazbierate rastlinky a vytvoríte herbár? Postavíte si z krabice, papierov a špajdlí bábkové divadielko? Fantázii sa medze nekladú. Podstatné je, že vaše deti zabavíte a strávite s nimi nejednu kreatívnu chvíľku. Rozvíjate tak nielen ich predstavivosť, ale aj kreativitu a ďalšie zručnosti.

 

Aby nezabudli čítať

Niet lepšieho darčeka k vysvedčeniu ako je dobrá kniha, ktorá dieťa zaujme a posilní jeho pozitívny vzťah ku knihám. A hoci faktom je, že dnešné deti čítajú oveľa menej ako kedysi, z bohatej ponuky kníhkupectva Martinus si dozaista vyberiete niečo pútavé. Zabudnite na e-booky či audioknihy. Stavte na klasickú knihu, ktorú si vaše dieťa bude môcť ohmatať a ucítiť tak čaro papierových strán. K tým najobľúbenejším detským knihám patria aktuálne  Dievčatko Momo a stratený čas, Vtáčia legenda, Domček na strome, Rozprávka o psíkovi Gagarinovi či Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratkách. Myslite na to, že pravidelné čítanie zlepšuje deťom komunikačné schopnosti, rozvíja ich logické myslenie a zároveň formuje jeho koncentráciu a disciplínu.


 

logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_kika.jpg
logo_tussi.jpg
logo_exisport.jpg
logo_datart.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_medicine.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_pepco.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_steffel.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_orion.jpg
logo_orange.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_sevt.jpg
logo_gallery.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_mobilonline.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_alltoys.jpg