Máte doma školáka? Na toto by ste mali myslieť pred nástupom do školy!

Nástupu do školy by ste mali venovať dostatočnú pozornosť. Prinášame vám pár tipov, na čo sa oplatí v najbližších dňoch myslieť.


Druhý mesiac letných prázdnin sa pomaly, ale isto míňa deň po dni. Deti si dosýta užívajú dni voľna, pretože už 2. septembra opäť zasadnú do školských lavíc tisícky žiakov. Nástupu do školy by ste mali venovať dostatočnú pozornosť. Prinášame vám pár tipov, na čo sa oplatí v najbližších dňoch myslieť. 

 

Nerobte zo školy strašiak 

Dospelí často s humorom vystríhajú deti pred školou a varujú ich slovami „Počkaj, až ti začne škola“, „Za toto sa ti budú v škole smiať“ a podobne. Na deti to však môže pôsobiť úplne inak a začnú mať pred školou strach. Voľné prázdninové chvíle plné slobody a ničnerobenia vystriedajú dni plné povinností a sústredenia sa v škole, preto je prirodzené, že sa deti nástupu do školy stránia. Pripravujte ich na to pozvoľna. Jednoduchými aktivitami v nich vyvolajte túžbu po poznaní a vzdelaní – napríklad slovami „V škole sa naučíš veľa vecí, vďaka ktorým budeš múdry.“ Vyzdvihnite pozitíva dochádzky do školy a septembrový nástup zvládnete s ľahkosťou.

 

S povinnosťami a mimoškolskými aktivitami opatrne

Snažíte sa vyplniť vašim deťom voľný čas a už teraz máte v hlave predstavu, na aké krúžky ho prihlásite? Spomaľte! Nástup do školy by mal byť pre deti plynulý, bez obrovského návalu povinností. Aby totiž bolo dieťa spokojné, veselé a schopné sústrediť sa v škole, musí byť najmä oddýchnuté. Najmä v začiatkoch školského roka netreba deti stresovať viacerými školskými či mimoškolskými aktivitami a mali by ste im dať čas na adaptáciu. Následne, po zvážení možností dieťaťa a jeho preferencií, ho prihlásiť na aktivitu, podporujúcu jeho rozvoj.

 

Máte doma prváčika?

Ak sa vaše dieťa chystá do školy po prvýkrát, bude si vyžadovať vašu plnú podporu. Najmenší žiaci totiž môžu mať zo začiatku problém s plačlivosťou a ustráchanosťou, so sústredením, s novým prostredím i so zvládaním všetkých povinností. Už pár dní pred začiatkom školského roka ho preto na túto zmenu pripravujte – rozprávajte mu, čo ho v škole čaká, ako to tam bude prebiehať alebo sa sami zahrajte na fiktívnu školu. Po nástupe do školy mu doprajte dostatok oddychu a venujte mu čas pri plnení všetkých školských povinností. Počúvajte ho, zhovárajte sa s ním a priebežne zisťujte, či je v škole dieťa spokojné a netrápia ho nejaké problémy.

 

Čo by nemalo chýbať vo výbave školáka?


Písacie potreby

Papierníctvo je povinnou zastávkou všetkých rodičov, ktoré pripravujú svoje deti do školy. V predajni ŠEVT zakúpite všetko potrebné od písacích potrieb, ako sú farbičky, fixky, výkresy, farebné papiere, až po peračníky či dokonca školské tašky. Vybrať si môžete z bohatého sortimentu, v ktorom nájdete určite všetko, čo bude vaše dieťa počas celého školského roka potrebovať.

 
Školská taška

Vybrať správnu školskú tašku nie je jednoduché. Dôležité je, aby bola zadná časť tašky anatomicky tvarovaná a chránila tak chrbticu dieťaťa. U žiakov prvého stupňa základnej školy by hmotnosť tašky nemala presiahnuť 1,2 kg. Kvalitný školský batoh by mal obsahovať široké a dostatočne vystužené ramenné popruhy a tiež bedrový popruh, ktorý výrazne odľahčí ramená pri nosení ťažkej tašky. S výberom tej najlepšej školskej tašky vám poradia v predajni LARABAGS alebo SAMDEX. Ak hľadáte školský ruksak pre stredoškoláka, nevynechajte športové predajne 4F, EXISPORT, SPORTISIMO a BELDA SPORT.

 
Učebnice, atlasy, iné školské materiály

Kníhkupectvo Martinus je tu nielen pre tých, ktorí milujú čítanie beletrie či iného druhu literatúry, ale aj pre všetkých školákov, ktorí sa pripravujú na pravidelné vzdelávanie. V kníhkupectve nájdete mnohé učebnice, cvičné zošity, atlasy sveta a ďalšie učebné pomôcky, ktoré budú súčasťou povinnej výbavy. 

 
Prezuvky

Dôležitou súčasťou školskej výbavy sú tiež prezuvky. Pre tých najmenších sú vhodné textilné prezuvky, pričom obuv musí byť zhotovená z priedušných materiálov. Zo zdravotného hľadiska je potrebné, aby akákoľvek obuv, ktorú dieťa nosí, mala spevnenú oblasť päty. Vhodná je tiež podrážka z bledého materiálu. Nielen prezuvky, ale aj štandardnú obuv pre školáka nakúpite bez starostí v predajniach CCC, Robel alebo Baťa.

 
Sezónne oblečenie

Deti veľmi rýchlo rastú, preto bude zrejme potrebné vybaviť školáka aj novým sezónnym oblečením. U nás žiaden problém, všetko potrebné nakúpite pod jednou strechou! Bohatý výber detského oblečenie nájdete v predajniach UNITED COLORS OF BENNETON KIDS, ale aj v ďalších predajniach, ktorých zoznam nájdete TU

 
Na čo tiež nezabudnúť?

K ďalším pomôckam, ktoré budú školáci potrebovať patria napríklad uteráčik či hygienické vreckovky. Mamičky určite ocenia i praktické boxy na desiatu alebo špeciálnu fľašu na nápoje.  Množstvo ďalších praktických vecí, ktoré uľahčia a spríjemnia pobyt v škole, zakúpite v predajniach JYSK, ORION, TESCOMA alebo PEPCO.

 

  Želáme pohodový nástup do školy!


 

logo_omega.jpg
logo_mobilonline.jpg
logo_orange.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_kika.jpg
logo_lekaren-benu.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_4f.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_samdex.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_klenoty-trend.jpg
logo_orion.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_brloh.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_home-credit.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_bata.jpg
logo_gallery-men.jpg