Rozbehnite s nami športové leto!

Dátum pridania: 18. 04. 2019

V Centro Nitra nájdete špecializované športové predajne Exisport, Belda Sport, Sportisimo a 4F, v ktorých nájdete všetko potrebné pre vaše jarné i letné športovanie. Skúsený personál vám ochotne poradí s výberom potrebnej výbavy.

Nech sa už rozhodnete športovať pre vyformovanie postavy do plaviek, pre psychickú pohodu alebo pre zdravý životný štýl, robíte dobre. So športom je totiž život ľahší i radostnejší. Ktorým športom by ste sa mohli v týchto mesiacoch venovať a na čo by ste nemali zabudnúť pri športovej výbave?

BEH

Beh je jedným zo športov, ktoré môžete robiť kdekoľvek, kedykoľvek a s kýmkoľvek. Práve jar je najobľúbenejším obdobím pre mnohých bežcov, ktorým rozkvitajúca príroda vytvára krásne kulisy a zároveň dodáva energiu. Beh je jedným z najodporúčanejších športov – odbúrava stres, zlepšuje psychickú pohodu, spomaľuje proces starnutia, zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje sebadôveru.

Nezabudnite na funkčné oblečenie

Hoci sa môže zdať, že beh je veľmi jednoduchý šport, na ktorý toho veľa nepotrebujete, aj tu by ste nemali zabúdať na kvalitnú bežeckú výbavu. Jej základom sú vhodné tenisky a odevy z materiálov, ktoré odvádzajú pot a rýchlo schnú. Ideálne sú funkčné tričká, elastické nohavice a v chladnejších dňoch je vhodná aj funkčná bunda. Tá slúži ako termoizolačná vrstva a udržiava teplotu tela. Dbajte aj na správny výber bežeckých tenisiek. O komforte bežca rozhoduje najmä podrážka. Pri krátkych trasách do 5 km je vhodná tenká podrážka, pri behu na dlhšie trasy zasa hrubšia.

Dámy zasa pri behu určite ocenia podprsenku Panache Sports z predajne Triola, ktorá je jednou z najpopulárnejších športových podprseniek na svete. Ľahký a vysoko priedušný materiál z mikrovlákien odvedie vlhkosť od pokožky a nedráždi ju. Pri športovaní sa tak budete cítiť maximálne komfortne.  

 

BICYKLOVANIE

Mnohí ľudia nedajú dopustiť na bicykel – ide o nenáročný dopravný prostriedok, ktorý je dostupný a ponúka istú formu relaxu. Bicyklovaním si výrazne zlepšíte kondíciu, spálite kalórie a spevníte svalstvo najmä dolných končatín. Okrem iného si však príjemne vyvetráte hlavu a môžete sa pokochať prostredím naokolo.

Správna prilba je základ

Ako každý šport, aj bicyklovanie si vyžaduje potrebnú výbavu – v tomto prípade ide nielen o komfort, ale aj o bezpečnosť, keďže bicykel je považovaný za dopravný prostriedok. K povinnej výbave cyklistu patrí ochranná prilba. Jej výber by ste rozhodne nemali podceňovať, pretože ide o veľmi účinnú ochranu hlavy pri páde alebo inej nehode. Pred samotnou kúpou prilby je vhodné si zmerať obvod hlavy krajčírskym metrom. Tak budete vedieť, akú veľkosť prilby si v obchode pýtať. Pri skúšaní prilby si dotiahnite sťahovanie a bez upnutia prilby pod bradou sa predkloňte, alebo pokývajte hlavou zo strany na stranu. Ak prilba spoľahlivo drží, je pravdepodobné, že ste našli tú správnu veľkosť.

Podobne ako pri behu, ani tu netreba podceňovať funkčné oblečenie. Zabezpečí vám nielen potrebný komfort pri jazde na bicykli, ale ochráni vás aj pred možnou chorobou. Ak si totiž oblečiete bavlnené oblečenie a vyberiete sa na náročnejšiu cyklistickú trasu, tričko neodvedie z vášho tela pot, zostane mokré, a vy si tak koledujete o poriadne prechladnutie.

 

KORČUĽOVANIE

Korčuľovanie je obľúbené u všetkých vekových kategórií, a to najmä kvôli svojej technickej nenáročnosti a prospešnosti pre zdravie. Patrí medzi vytrvalostné športy, ktoré sa ale spájajú s vysokým energetickým výdajom, a teda aj s rýchlym spaľovaním kalórií. Pri korčuľovaní tiež zapájate naraz množstvo svalov a pri aktívnom zapájaní paží posilňujete biceps, triceps a svaly ramien. Okrem toho je korčuľovanie výborným spôsobom psychohygieny – na čerstvom vzduchu si vyvetráte hlavu, čím sa vám výrazne zlepší nálada.

Ako si vybrať správne korčule?

Možno zostanete v športových predajniach mierne zaskočení – ponuka kolieskových korčúľ je v súčasnosti obrovská. V dnešnej dobe totiž existuje mnoho štýlov korčuľovania a každý štýl sa vyznačuje inou konštrukciou a inými vlastnosťami kolieskových korčúľ. Ak sa ale venujete len rekreačnému korčuľovaniu, vyberať by ste si mali mäkké a pohodlné korčule s rýchlym zapínaním na pracky alebo šnúrky.

Najdôležitejšie je, aby vám sedela „papuča korčule“. Nepodceňujte preto správny výber čísla korčule a jej vyskúšanie priamo na predajni. Korčuľa by vám nemala byť ani príliš voľná, no nemala by vás ani tlačiť. Konštrukcia rámu by mala byť hliníková, pretože najlepšie tlmí otrasy a zvyšuje stabilitu. Ak nemáte s korčuľovaním ešte veľké skúsenosti, voľte korčule s menšími kolieskami. Sú obratnejšie a ľahšie ovládateľné.

Nechajte si poradiť v športových predajniach  

Okrem spomínaných športov patria k obľúbeným aj plávanie, rôzne workout cvičenia, aerobic, jumping, bojové športy a mnohé ďalšie. Každý šport si vyžaduje svoju športovú výbavu, ktorá myslí na vaše zdravie i komfort. Ešte predtým, ako sa pustíte to športovania, by ste mali vedieť, čo k danej aktivite budete potrebovať. Predídete tak nielen nešťastným zraneniam, ale aj nepríjemným pocitom z cvičenia. Ak si neviete vybrať vhodné športové potreby, nechajte si poradiť v špecializovaných športových predajniach v Centro Nitra.

 

Aby pre vás bolo športovanie skutočným zážitkom, ktorý budete chcieť prežiť znova a znova.

 

 

 

 


 

logo_sevt.jpg
logo_cetelem.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_panda.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_robel.jpg
logo_reserved.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_tussi.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_gallery.jpg
logo_datart.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_ccc.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_brloh.jpg